مشارکت ۸۱ درصدی کاشان و آران و بیدگل در پویش ملی سلامت

1402/10/30
208
0
اجتماعیتمام عناوین اجتماعی
کد خبر :9879

دکتر کورش ساکی در گفت و گو با خبرنگار پرتال خبری آران و بیدگل نیوز گفت: ۸۱ درصد جمعیت هدف پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در این پویش شرکت کردند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان افزود:  بیش از ۲۸۰ هزارنفر در پویش غربالگری سلامت در این دو شهرستان شرکت کردند که از این تعداد، ۶ هزار و ۷۰۰ نفر به فشارخون جدید و ۳ هزار و ۴۰۰  نفر به دیابت مبتلا بودند که از بیماری خود اطلاعی نداشتند.

 

ساکی ادامه داد: شناسایی و تشخیص زودرس این دو بیماری می‌تواند از سکته ها مغزی و قلبی، عوارضی چون نابینایی، نارسایی کلیه ها و قطع عضو و همچنین عفونت ها پیشگیری کند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان اظهار داشت: طبق حد انتظار تعین شده از سوی وزارت بهداشت، بایستی ۷۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال تحت پوشش دانشگاه در این پویش شرکت می کردند که این امر محقق شد.

 

دکتر کورش ساکی، از اعضای تیم های غربالگری در این شهرستان ها و مشارکت خوب مردم شریف منطقه قدردانی کرد و از شرکت روسا، مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی و امامان جمعه و جماعات در این پویش تشکر کرد.

خبرنگار آران و بیدگل نیوز : روح اله باقری

;
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
کد امنیتی
ذره بین

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است

با ثبت نظر خود اولین نفری باشید که برای این خبر نظر ثبت کرده است.