در قالب برنامه های میلاد امیرالمومنین(ع) صورت گرفت؛ خدمت ۲ میلیارد ریالی در کانون های خدمت رضوی آران و بیدگل

1402/11/09
164
0
فرهنگیقرآن و عترت
کد خبر :9900

میثم استادیان در گفت و گو با خبرنگار پرتال خبری آران و بیدگل نیوز گفت: کانون های خدمت رضوی شهرستان آران و بیدگل در ایام پر خیر و برکت میلاد امیرالمؤمنین(ع) شبکه گسترده خدمت مردم به مردم را با گره گشایی ۲ میلیارد ریالی از محرومین و نیازمندان فعال کردند.

 

مسئول روابط عمومی دفتر خدمت رضوی آران و بیدگل افزود: ۸ کانون خدمت رضوی این شهرستان در ایام میلاد مولی الموحدین امام علی(ع)   ۸ مصداق «طرح آقا حساب کردند»،«توزیع بسته‌های معیشتی و نذورات»، «آموزش و احکام»، «تامین جهیزیه»، «بهداشت و سلامت»، «تامین لوازم خانگی» و «برگزاری محافل جشن و مولودی خوانی» و «تجلیل از پدران نمونه و فداکار» را برای کمک به محرومین و گره گشایی از مردم با استفاده از ظرفیت خود مردم انجام دادند.

 

استادیان افزود: کانون‌ انیس النفوس با مبلغ یک میلیارد و ۶۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بیشترین هزینه را برای محرومیت‌زدایی از نیازمندان به‌ویژه در راستای تأمین جهیزیه نوعروس انجام داد.

 

وی افزود: همچنین کانون شمس الشموس با ۳۴۵ میلیون و ۳۸۰ هزار ریال هزینه، کانون امام رضا(ع) با ۲۳۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و کانون معین الضعفا با ۴۳ میلیون ریال هزینه به ترتیب بیشترین آمار هزینه کرد را در این خصوص داشتند.


مسئول روابط عمومی دفتر خدمت رضوی آران و بیدگل در ادامه اظهارداشت: کانون‌های ثامن‌الائمه ۲۵ میلیون ریال، ضامن آهو پنج میلیون و ۸۵۰ هزار ریال، تعلیم و تربیت پنج میلیون ریال و کانون غریب الغربا نیز ۲ میلیون ریال در ایام میلاد امام علی(ع) برای اجرای برنامه‌های مختلف هزینه کردند.

 

وی افزود: اجرای طرح سفیران رضوی در برنامه ایستگاه پذیرایی خیابانی از نقاط قوت برنامه‌های کانون خدمت رضوی معین ‌الضعفا به‌ویژه با آرام شدن گریه بی امان طفل بیقرار در کاور خادمیاری  پیش درآمدی بر طرح هر شهروند یک یاور رضوی دفتر خدمت رضوی آران و بیدگل بود که حس و حال زیبای رضوی را برای شهروندان از مفهوم خدمت در شبکه خادمیاری تبیین کرد.

 

مسئول روابط عمومی دفتر خدمت رضوی شهرستان آران و بیدگل اجرای آیین تجلیل از پدران سرفراز و مردان معظم و مقاوم خانواده ایثار و شهادت، تبجیل از پدران فداکار و نمونه به‌ویژه پدر جوان زنده یاد مهرداد کاظمی اهدا کننده عضو پس از مرگ مغزی را از دیگر برنامه‌های ارزشمند کانون‌های انیس النفوس، ثامن‌الائمه و غریب الغربا به مناسبت بزرگداشت روز مرد و پدر در جایگاه ارزشمند خانه و خانواده برشمرد.

 

به گفته وی، اهدای سه تخته فرش، پرداخت هزینه دارو، اهدای  کارت‌های، اهدای لوازم خانگی، کمک هزینه خرید کفش ویژه کودک توان‌یاب، توزیع بسته‌های معیشتی، توزیع غذای گرم و اطعام و برگزاری مشارکتی برنامه‌های آموزشی و تربیتی معرفت افزایی و بصیرت افزایی ویژه مادران معتکف و دختران ماه با همکاری سایر خواهران بسیج و طلاب و سایر مجموعه‌ها از دیگر برنامه‌های کیفی کانون‌های خدمت رضوی در ایام میلاد امیرالمومنین(ع) در شهرستان آران و بیدگل بود.

 

مسئول روابط عمومی دفتر خدمت رضوی شهرستان آران و بیدگل، تأسیس رسمی این دفتر در دهه کرامت سال ۱۴۰۰ با ۳۶ خادمیار را یادآور شد و گفت: خادمیاران و یاوران رضوی این شهرستان تاکنون فعالیت‌های بسیار شاخصی در حوزه محرومیت زدایی و گره‌گشایی از نیازمندان و افراد آبرودار از تامین جهیزیه، تعلیم و تربیت، فرزندآوری و فرزندپروری، خانه و خانواده، تهیه سیسمونی و رضایت طلبکاران مالی را با حفظ شأن و منزلت کرامت انسانی احسان جویان انجام داده‌اند.


به گفته استادیان، در حال حاضر این دفتر با حضور ۱۶۹ خادمیار رسمی رضوی ( ۱۰۶ نفر زن و ۶۳ نفر مرد)، ۲۹ یاور رسمی رضوی در ۱۱ کانون عمومی مستقر در ۱۱ منطقه شهرستان و هم‌جوار با مراکز خیریه، فرهنگی و مذهبی و سه کانون تخصصی فعال تعلیم و تربیت، بانوان و خانواده، خبر و فضای مجازی در شهرستان فعالیت‌های تاثیرگذار، سازنده و شاخص و برجسته خود را در سطح شهرستان انجام می‌دهند.

خبرنگار آران وبیدگل نیوز : روح اله باقری

;
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
کد امنیتی
ذره بین

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است

با ثبت نظر خود اولین نفری باشید که برای این خبر نظر ثبت کرده است.