وضعیت وخیم آلودگی هوای کاشان و آران وبیدگل

1403/04/04
187
0
اجتماعیمحیط زیست
کد خبر :11347

شاخص کیفیت هوای کاشان صبح امروز دوشنبه ۴ تیرماه وضعیت خطرناک را نشان می‌دهد

رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان با بیان اینکه پدیده غالب این روزها تا جمعه ادامه دار خواهد بود خاطرنشان کرد:وزش بادهای نسبتا شدید و پدیده گرد و خاک است در سال‌های گذشته به واسطه خشکسالی‌های متمادی، چسبندگی بافت خاک و رطوبت خاک کاهش یافته است. 

وی گفت: این موضوع علاوه بر توسعه و اضافه شدن کانون‌های تولید گرد و خاک بر مناطق متاثر بر کاشان و آران‌ و بیدگل، آستانه حرکت این ذرات نیز به شدت کاهش یافته یعنی با سرعت پایین تر باد ذرات در هوا به حرکت در می‌آیند. 

ارغوانی ضمن اشاره به تشدید آلودگی هوا در سال‌های گذشته تاکنون تصریح کرد: در سال‌های جاری مخاطره آلودگی هوا گوی سبقت را از دیگر مخاطرات جوی ربوده و رخدادهای پر خطر مانند سیل و گرما را در درجه چندم بحران هاي جوی منطقه تقلیل داده است. 

وی تاکید کرد: برنامه‌ریزان و مجریان چنانچه اقدامات پیشگیرانه جهت سازگاری، تعدیل و حتی مهندسی آب و هوایی نسبت به این مخاطرات انجام ندهند آمار آسیب‌های جسمی، اقتصادی و اجتماعی غیرقابل کنترل خواهد شد.

گفتنی است در این وضعیت، تمام افراد جامعه تحت‌تأثیر وضعیت خطرناک و اضطراری این هوا قرار می‌گیرند. این حالت، معمولاً با رنگ خرمایی نمایش داده می‌شود.

;
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
کد امنیتی
ذره بین

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است

با ثبت نظر خود اولین نفری باشید که برای این خبر نظر ثبت کرده است.