از ابتدای از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال در آران و بیدگل سرمایه گذاری شدتاکنون بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال در آران و بیدگل سرمایه گذاری شد

1402/06/22
203
0
اجتماعیشورای شهر و شهرداری
کد خبر :9561

به گزارش آران و بیدگل نیوز؛ علی‌اکبر رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۹هزار و ۷۳۰میلیارد ریال در بخش صنعت آران و بیدگل از ابتدای دولت سیزدهم سرمایه‌گذاری شده و با این حجم سرمایه‌گذاری برای ۲ هزار و ۹۲نفر شغل ایجاد شده است.
فرماندار آران و بیدگل بیان کرد: همچنین در بخش کشاورزی شهرستان چهار هزار و ۹۱۰میلیارد ریال از محل بند "الف" تبصره ۱۸ قانون بودجه، توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، دامدار کارت و تسهیلات مردمی‌سازی یارانه‌ها در بخش‌های مختلف کشاورزی سرمایه‌گذاری شده که ایجاد و تثبیت اشتغال برای ۵۴۵نفر را به همراه داشته است.
وی درباره سرمایه‌گذاری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری نیز گفت: در دولت سیزدهم پنج هزار و ۶۵۰میلیارد ریال در این بخش سرمایه‌گذاری انجام شده که برای ۷۴۶نفر شغل ایجاد شده است.
رضایی ادامه داد: همچنین میزان جذب سرمایه‌گذاری وارده به آران و بیدگل از ۶۱ هزار و ۹۳۷میلیون دلار به ۶۴ هزار و ۷۲۴میلیون دلار رسیده که چهار و نیم درصد رشد داشته است.
فرماندار آران و بیدگل در ادامه بیان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم به ۴۸ طرح در زمینه مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت شده و در این زمینه برای ۱۹۲ نفر شغل ایجاد شده است.
رضایی گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۳۱ میلیارد و ۷۴۰میلیون ریال تسهیلات بانکی در زمینه مشاغل خانگی از محل بند "الف" تبصره ۱۸ قانون بودجه و اعتبارات صندوق توسعه ملّی در شهرستان پرداخت شده که نسبت به ۱۸ ماه قبل از آن که سه میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال بود، ۱۰۲ درصد رشد داشته است.
وی اظهار کرد: حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت شهرستان در شروع فعالیت دولت سیزدهم ۲۵هزار و ۱۵۴میلیارد ریال بود و در حال حاضر به۲۹هزار و ۷۳۰میلیارد ریال رسیده که نسبت به وضعیت ابتدای دولت ۱۸درصد رشد داشته است.
فرماندار آران و بیدگل بیان کرد: با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته تعداد اشتغال ایجاد شده در بخش صنعت، معدن و تجارت استان از۱۶ هزار و ۶۸۶ نفر به ۱۸ هزار و ۹۸ نفر رسیده که هشت درصد افزایش یافته است.
رضایی گفت: بهره‌برداری از واحدهای صنعتی نیز از ۸۱۷ واحد به ۸۸۰ واحد رسیده که ۷.۷ درصد افزایش داشته و بهره‌برداری معادن شهرستان از ۱۷ معدن به ۲۲ معدن با رشد ۲۹درصدی رسیده است.
وی افزود: ذخایره معدنی کشف شده ۹.۷۱۳ میلیون تن بود که اکنون رشد ۲.۵ درصدی نسبت به ابتدای دولت دارد.

;
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
کد امنیتی
ذره بین

هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است

با ثبت نظر خود اولین نفری باشید که برای این خبر نظر ثبت کرده است.